TUESDAY 4
Hai să vorbim despre
tine.....
Subiectul de saptamana aceasta de la Toni Tadeo chiar imi place, asa ca am ales sa raspund la intrebarile puse.
1.
Muzică. Ce fel de muzică îți place? Ești
pasionat de muzică?
Nu as putea spune ca sunt pasionata de
muzica, insa imi place sa ascult uneori. Nu foarte des, dar ascult cu placere
Andre Rieu, muzica anilor 80-90 si chiar din anii 2000, dar si colinde (in
perioada sarbatorilor).
2.
Călătorii. Unde am fost? Care este/sunt
destinația/destinațiile tale preferate?
Ohooo, de mancarici la talpi nu duc
lipsa si, ori de cate ori se poate, calatoresc impreuna cu sotul meu, in special
in tara. Am fost in marea majoritate a zonelor. Singura zona unde, deocamdata
nu am ajuns este Delta Dunarii. Revin cu placere in Moldova (Iasi, Slanic
Moldova, Vatra Dornei), in Oltenia de sub munte (Govora, Calimanesti, Rm
Valcea, Valea Oltului, Valea Jiului, etc), dar si in Maramures, Ardeal, Banat, Oltenia sau
Dobrogea. Visul meu si al sotului este sa mergem in fiecare judet al tarii si
sa il vizitam cat mai amanuntit, sa il “cunoastem” cat mai bine.
3. Ocupații. Ai ajuns să lucrezi la ceea ce
ți-ai dorit să fii? Ți-ai fi dorit să faci altceva? Dacă da, ce anume? etc.
Au fost ani in care am facut doar ceea
ce a fost necesar, ceea ce a trebuit. Si aici ma refer la serviciul pe care il
am. Acum, cand copiii sunt “la casele lor”, imbin ceea ce trebuie (lucrul la
serviciu) cu ceea ce imi place (activitatile cu copiii, dar si cele handmade) si
sper ca incet-incet sa ajung sa fac doar ceea ce imi place.
4.
Cum reușești să nu te plictisești?
Ohoo, nu numai ca nu ma plictisesc, dar
nu am timp sa fac ceea ce imi place: sa citesc, sa ma plimb, sa crosetez, sa tricotez, sa cos la goblen, sa incerc retete noi de mancaruri sau dulciuri, sa ma intalnesc cu copiii, etc.








Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu