marți, 23 iunie 2026

Tuesday 4

 TUESDAY 4

Hai să vorbim despre tine.....

Subiectul de saptamana aceasta de la Toni Tadeo chiar imi place, asa ca am ales sa raspund la intrebarile puse.

1.     Muzică. Ce fel de muzică îți place? Ești pasionat de muzică?

Nu as putea spune ca sunt pasionata de muzica, insa imi place sa ascult uneori. Nu foarte des, dar ascult cu placere Andre Rieu, muzica anilor 80-90 si chiar din anii 2000, dar si colinde (in perioada sarbatorilor).

2.     Călătorii. Unde am fost? Care este/sunt destinația/destinațiile tale preferate?

Ohooo, de mancarici la talpi nu duc lipsa si, ori de cate ori se poate, calatoresc impreuna cu sotul meu, in special in tara. Am fost in marea majoritate a zonelor. Singura zona unde, deocamdata nu am ajuns este Delta Dunarii. Revin cu placere in Moldova (Iasi, Slanic Moldova, Vatra Dornei), in Oltenia de sub munte (Govora, Calimanesti, Rm Valcea, Valea Oltului, Valea Jiului, etc), dar si in Maramures, Ardeal, Banat, Oltenia sau Dobrogea. Visul meu si al sotului este sa mergem in fiecare judet al tarii si sa il vizitam cat mai amanuntit, sa il “cunoastem” cat mai bine.









3.  Ocupații. Ai ajuns să lucrezi la ceea ce ți-ai dorit să fii? Ți-ai fi dorit să faci altceva? Dacă da, ce anume? etc.

Au fost ani in care am facut doar ceea ce a fost necesar, ceea ce a trebuit. Si aici ma refer la serviciul pe care il am. Acum, cand copiii sunt “la casele lor”, imbin ceea ce trebuie (lucrul la serviciu) cu ceea ce imi place (activitatile cu copiii, dar si cele handmade) si sper ca incet-incet sa ajung sa fac doar ceea ce imi place.

4.     Cum reușești să nu te plictisești? 

Ohoo, nu numai ca nu ma plictisesc, dar nu am timp sa fac ceea ce imi place: sa citesc, sa ma plimb, sa crosetez, sa tricotez, sa cos la goblen, sa incerc retete noi de mancaruri sau dulciuri, sa ma intalnesc cu copiii, etc.

Niciun comentariu: